Muzeum motocyklů Nová Paka

Moto muzeum Nová Paka vám představí krásnou expozici historických automobilů a motocyklů od roku výroby 1870 až po rok 2005, dozvíte se zde za jediný den spoustu informací o zdejším kraji, který je závoděním velmi proslavený, a také o zajímavých a stále poutavých strojích z různých dob. Nedaleko se nachází stále ještě aktivní dráha a také závodníci místního klubu se stále
účastní různých podniků a závodů, ať již veteránských nebo současných.  V motocyklovém muzeu Nová Paka si přijdou na své návštěvníci, kteří milují historii jednostopých i dvoustopých vozidel především od českých výrobců.

Velmi podstatnou částí sbírky pak je výstava věnovaná výhradně zakladateli motoristického sportu na Novopacku a původnímu majiteli objektu muzea, panu Antonínu Vitvarovi.
Jedna z částí muzea motorek v Nové Pace je věnována pro změnu slavným okruhům, na kterých se závodilo v letech 1930-1950.  Jedná se o Novopacký a Krakonošův okruh. Novopacké muzeum jistě stojí za zhlédnutí, ať již jste znalec motoristické historie, nebo hledáte zábavu na víkend.

Napsat komentář