Moto muzeum Přerov nad Labem

Moto muzeum Přerov nad Labem založil roku 1998 Tomáš Moravec a sbírka je především dílem bývalého a slavného motocyklového závodníka pana Jaroslava Vavříka. Expozice muzea obsahuje více než 50 motocyklových veteránů i novodobějších strojů a kolem 60 jízdních kol. Postupně jsou dodávány nové exponáty, které jsou vždy něčím zajímavé a mají vlastní historii. Jsou zde k vidění takové legendární značky jako Jawa, ČZ, Indian, Laurin a Klement nebo Harley Davidson. Pokud jste milovníkem starých kol, tak si v moto muzeu Přerov nad Labem jistě přijdete na své. Některé exponáty disponují zajímavým technickým vylepšením, jako je kupříkladu kardan, zabudovaný v zadní trubce bicyklu.

Moto muzeum Přerov nad Labem

Moto muzeum Přerov na Labem nabízí návštěvníkům také ucelenou sbírku dobových doplňků pro jezdce na bicyklu či na motocyklu, například jsou to:

 Výrobní štítky

 Světla a osvětlení

 Zámky

 Duše, pumpičky a vše pro lepení

 Sedla

 Brýle, rukavice, přilby a mnoho dalších zajímavostí

Kontakt:

Tomáš Moravec