Muzeum motocyklů Křivoklát

Muzeum motocyklů Křivoklát je umístěno v novém objektu přímo v podhradí místního hradu. Je považováno za jedno z nejkomplexnějších u nás, pokud hovoříme o motocyklech Jawa a ČZ, které jsou zde exponované v kompletních řadách až do roku výroby 1959. Samozřejmě zde najdete i některé pozdější modely, nemůžou chybět ani automobiloví veteráni z doby předválečné i poválečné.
V muzeu motocyklů Křivoklát si budete moci prohlédnout originální veterány motocyklů Jawa a ČZ, které byly ve své době považovány za skvosty mezi jednostopými vozidly. Prohlédnout si budete moci silné stroje jako je Jawa „pérák“, ale také ty lehčí, tedy mopedy, Babety a Pionýry. Nechybí ani motorizovaná kola historického vzhledu i provedení.
Sbírka v muzeu motorek v Křivoklátě čítá asi 150 exponátů, takže se řadí k těm největším u nás a především je kompletní, takže ji ocení nejen sběratelé veteránů, ale všichni, co mají rádi historii s vůní motorů. V objektu muzea se můžete také ubytovat, k dispozici je dobře přístupné parkoviště.

Muzeum motocyklů Křivoklát

Kontakt:

Muzeum motocyklů Křivoklát

Dr. Tyrše 117

270 23 Křivoklát

Petr Toncar

Telefon:

 

Petr Toncar 605 580 710

email: info@muzeum-krivoklat.cz

Napsat komentář